- Partia Lëvizja Socialiste për Integrim www.lsi.al -

Komenti i dites

Pakti Transatlantik premton një çmim të lartë

  Nga Philip Stephens “Financial Times” Në ato të ditë largëta, kur Partia Konservatore ishte vendosmërisht pro-europiane, Margaret Thatcher ishte mësuar të vëzhgonte dhe mendonte se angazhimi i Britanisë së Madhe me fqinjët ishte mbi të gjitha një angazhim politik. Qëllimi...

Read more
More in: Komenti i dites

Thursday, 17 June 2010 20:26   
Ministri Panariti takon ambasadorët e Italisë dhe Greqisë, Marrëveshja për gazsjellësin TAP, rezultat i një bashkëpunimi të shkëlqyer mes tre vendeve

Ministri i Punëve të Jashtme, z. Edmond Panariti, zhvilloi ditën e djeshme një takim me ambasadorët e Italisë dhe Greqisë, Massimo Gaiani dhe Leonidas Rokanas. Gjatë takimit të përbashkët mes palëve u përshëndet nënshkrimi i marrëveshjes ndërqeveritare për ndërtimin e gazsjellësit “Trans Adriatic Pipeline”, TAP, në kryeqytetin grek, Athinë, duke e vlerësuar këtë arritje si rezultat i një bashkëpunimi të

Read more...
 
Thursday, 17 June 2010 14:40   
Zv/Kryeministri dhe ministri i METE, Edmond Haxhinasto, TAP e kthen Shqipërinë në një vend kontribuues për sigurinë energjetike në Europë

Në një konferencë për shtyp, Edmond Haxhinasto, theksoi gjithashtu edhe rëndësinë që kanë vendime të Këshillit të Ministrave, për heqjen e TVSH-së për pajisjet dhe makineritë e importuara të prodhimit në industri dhe bujqësi.Zëvendëskryeministri dhe ministri i Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjetikës, Edmond Haxhinasto, vlerësoi


Read more...
 

SOCIALE

“World Press Photo” zgjedh fotot më të mira të viti 2012

  Konkursi i fotografisë më prestigjioz në botë, “World Press Photo”, ka shpallur rezultatin e fotove më të mira. Në ...

Read more
More in: Sociale

Bota

SHBA-OKB për provën bërthamore të Koresë së Veriut

Sekretari amerikan i Shtetit, Xhon Kerri dhe Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Ban Ki Mun, thonë se pro...

Read more
More in: Nderkombetare

Rajon

SHBA dhe BE përshëndesin dialogun Kosovë-Serbi

Sekretari i Shtetit, Xhon Kerri, zhvilloi dje bisedime me shefen e politikës së jashtme të Bashkimit Europian, Kethrin...

Read more
More in: Nderkombetare